DinoAnimals.pl | DinoAnimals.com
W skrócie
Wpisy
Komentarze

Nadszedł czas podsumowania konkursu DinoAnimals.pl

Konkurs iPhone 5 forum

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za interesujące zgłoszenia konkursowe, w których kończyliście zdanie „DinoAnimals jest…” oraz za wiele interesujących postów, w których opisaliście swoje historie związane ze zwierzętami.

Czy trudno były zwyciężyć?

Z jednej strony nie, gdyż uczestników biorących udział w konkursie nie było wielu – nieco ponad 100 osób.

Z drugiej jednak strony pojawiło się kilka niezwykle interesujących prac, które zupełnie nas zaskoczyły i naprawdę trudno było dokonać wyboru tej jednej jedynej, która była tą najlepszą.

Prace punktowane były w kilku obszarach – oryginalności, zaskoczenia, jakości.

Szczerze mówiąc (pisząc) ze względu na wysoki poziom finałowej dwójki mieliśmy ogromny problem, gdyż nagroda jest tylko jedna, a naszym zdaniem dwie prace były niemal równorzędne, choć na swój sposób odmienne.

W tym miejscu chcielibyśmy wyróżnić kilka osób:

Sabineczka33 zaskoczyła nas ilością przesłanych zgłoszeń konkursowych – wiele naprawdę jest bardzo fajnych – wiemy już dzięki Sabinie, że nawet sam Chuck Norris korzysta z DinoAnimals 🙂

Żaberłok przesłał nam bardzo fajny wiersz kończący zdanie. Dzięki niemu wiemy, że na stronach DinoAnimals „wszystkie zwierzęta świata zapraszają w podróż od zimy do lata„.

Jarediron napisał nam bardzo osobisty list, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dzięki Mimi2307 wiemy, iż „DinoAnimals jest

Dogłębne, Interesujące, Niekonwencjonalne…”

Barakuda1982 stwierdziła, że „DinoAnimals.pl jest jak z baśni Szeherezada
bo ciekawie i z humorem o zwierzętach opowiada :)”

Dzięki Patheticslut wiemy, iż „DinoAnimals.pl jest małą, ale lepszą Wikipedią na temat zwierząt.”

Supcio przesłała nam fajny wiersz na temat DinoAnimals, ale nie napisała niestety żadnego postu na forum 🙁

Dzięki (i tu nie wiemy komu, gdyż nie zawarł w zgłoszeniu swojego nicku) wiemy, iż DinoAnimals.pl jest D – doskonałe, I – inspirujące, N – nowatorskie…

Sara01 – dziękujemy za wiersz o dinozaurach, szkoda, że nie ma postu na forum 🙁

Kasia33 – dzięki Tobie wiemy, że „DinoAnimals.pl to wirtualny świat przyrody i dzikich zwierząt…”

Dzięki Babelek wiemy, iż „DinoAnimals.pl jest zbiorem najpiękniejszych sytuacji , najciekawszych informacji  oraz najbardziej poruszających zdjęć…”

Agata0703 – dziękujemy za zdziwienie i okamgnienie 🙂

Dzięki Kuniaaa wiemy, iż miłość do zwierzaków potrafi być ślepa… i że „DinoAnimals.pl jest drugim życiem dinozaurów…”

Dzięki Ecstasyyyy wiemy, że „DinoAnimals.pl to księga skarbów…”

Dzięki Copacabana wiemy, że „Jest miejscem w którym człowiek sobie przypomina jak ważne są dla nas zwierzęta a jak mało na co dzień dla nich robimy.

Nagrody dodatkowe.

Choć konkurs tego nie przewidywał, dla: Sabineczka33 (za ilość fajnych zgłoszeń i aktywność na forum), Jarediron (za zgłoszenie) i Kasia33 (za aktywność na forum i w serwisie) postanowiliśmy ufundować nagrody dodatkowe (nie, nie iPhony 🙂 – może kiedyś w przyszłości, gdy pozyskamy sponsorów będzie to możliwe, dziś jeszcze nie).

Będą to encyklopedie Discovery – jedna do wyboru: „Świat zwierząt”, „Wynalazki” lub „Ciało człowieka”. Każda encyklopedia wraz z filmem.

Nie jesteśmy w stanie nagrodzić wszystkich – pragniemy jednak podziękować za niezwykle interesujące posty, które pojawiły się dzięki uczestnikom konkursu na forum.

Przechodzimy do finałowej dwójki.

Obie prace nadesłane przez Andrzeja i Hyonuku zasługują na ogromne brawa zarówno za jakość realizacji, trud włożony w ich przygotowanie jak i zaskoczenie, które spotkało nas kiedy się z nimi zapoznaliśmy.

Hyonuku zaskoczyła nas swoją pracą, a w zasadzie dwoma zgłoszeniami konkursowymi. W pierwszym stworzyła bowiem wspaniały multimedialny film, w którym ukazała DinoAnimals jako niezwykły serwis poświęcony przyrodzie. Dzięki niej wiemy także, iż „w DinoAnimals nie znajdziesz żadnej świecącej tandety„.

Jeśli Hyonuku wyrazi zgodę, to zaprezentujemy Wam stworzony przez nią film.

Andrzej napisał i przesłał do nas niezwykłą historię magicznych podróży jakie odbywa kilka razy w tygodniu wieczorami, wraz ze swoim synem, poznając świat zwierząt, roślin i dinozaurów w oparciu o DinoAnimals. To niezwykła opowieść, w której obaj wybierają się na wędrówkę na nowe, niepoznane dotychczas kontynenty (podobnie jak Tomek Wilmowski z ojcem). Siadając przed monitorem komputera, podobnie jak Bolek Lolek w swych podróżach wybierają kontynent, zwierzę lub epokę, do której chcą się udać (tu pomocny jest przenośny wehikuł czasu, który pomaga im odkrywać odległą przeszłość naszej planety).

Każdego dnia inny artykuł stanowi kanwę ich podróży w wyobraźni i pozwala na stworzenie wspaniałej historii – tak jak Bolek i Lolek byli na tropach Yeti, tak Andrzej z synem podążali śladami Gigantopiteka, spotykając po drodze Wielką Stopę.

„Wspaniale ilustrowany serwis” – jak pisze Andrzej, pozwala jego synowi na dokładne rozróżnianie gatunków zwierząt, roślin i dinozaurów.

Dotychczas odbyli już kilkadziesiąt takich podróży i z niecierpliwością czekają obaj na kolejne.

Mamy nadzieję namówić Andrzeja na poprowadzenie bloga w serwisie DinoAnimals, w którym mógłby „przelać na papier” swoje opowieści i podzielić się nimi z czytelnikami naszego serwisu.

Ponieważ obie prace w naszym odczuciu zasługiwały na zwycięstwo i uzyskały podobną punktację musieliśmy głosować niejawnie. Ostatecznie zwycięzcą w konkursie DinoAnimals został Andrzej (nick na forum) – iPhone 5 trafi do niego. Gdzie mieszka Andrzej, tego jeszcze nie wiemy, czekamy bowiem na informację zwrotną z jego strony.

Dla Hyonuku jako nagrodę, cóż „pocieszenia”, przesyłamy zaś trzy encyklopedie Discovery: „Świat zwierząt”, „Wynalazki” i „Ciało człowieka”. Nie była ona wprawdzie przewidziana w konkursie, ale postanowiliśmy tę nagrodę ufundować.

Wszystkim raz jeszcze dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do świata zwierząt, roślin i dinozaurów…

Z Andrzejem zgodnie z regulaminem kontaktujemy się drogą mailową, pozostałe wymienione osoby: Hyonuku, Sabineczka33, Jarediron i Kasia33 prosimy o kontakt mailowy i podanie danych do przesłania encyklopedii.

Redakcja
DinoAnimals.pl

Forum; Konkurs

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (26 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +25 (from 25 votes)
Podsumowanie konkursu DinoAnimals.pl., 9.7 out of 10 based on 26 ratings

2 komentarze do: “Podsumowanie konkursu DinoAnimals.pl.”

 1. VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

  Sabino, część zgłoszeń konkursowych rzeczywiście stanowiły zakończenia zdania. Ponieważ jednak nasi czytelnicy to ludzie z wyobraźnią i niezwykle kreatywne osoby, kiedy zaczęły do nas napływać zgłoszenia w postaci wierszy, graficzne, a nawet filmy, wiedzieliśmy, że z wyłonieniem zwycięzcy będzie ciężko 🙂
  Tego się bowiem nie spodziewaliśmy i to nas właśnie zaskoczyło 🙂

  Kiedy napłynęła do nas praca Andrzeja i Hyonuku nie mogliśmy obok nich przejść obojętnie.

  Nie sposób takiego konkursu nigdy do końca doprecyzować – musiałby to być konkurs sms-owy, ale nie chcemy aby ktoś wydawał pieniądze na sms-y.

  Mamy już zgodę Hyonuku, więc jutro zapewne opublikujemy jej film. Andrzej zaś zastanawia się nad poprowadzeniem bloga na DinoAnimals, w którym przedstawiłby swoje podróże wraz synem.

  Pozdrawiamy
  Redakcja

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
 2. Sabina pisze:
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

  Szkoda, że nie sprecyzowaliście jak ma dokładnie ten konkurs wyglądać. Ja chętnie bym się rozpisała, ale z instrukcji zrozumiałam, że ma to być jedno zdanie. No cóż, może następnym razem. 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)